CSS 2.1 oficjalnym standardem W3C


W3C

World Wide Web Consortium – organizacja zajmująca się ustanawianiem standardów w Internecie – uznała aktualną specyfikację CSS 2.1 za obowiązujący w Sieci standard.

CSS czyli kaskadowe arkusze stylów (Cascading Style Sheets) to język służący do opisu form prezentacji stron internetowych. Pierwsze specyfikacje CSS pojawiły się w 1996 roku. W 2005 roku W3C opublikowało specyfikację Candidate Recommendation CSS 2.1, jednak musiało minąć aż 6 lat, nim organizacja ostatecznie zatwierdziła ten standard. Jego przyjęcie ma dziś niewielkie znaczenie, gdyż wszystkie liczące się przeglądarki obsługują elementy CSS 2.1. Testem to potwierdzającym jest Acid2 opracowany przez Web Standards Project. Przeglądarki internetowe skupiają się dziś na poprawnej obsłudze kolejnych specyfikacji CSS, mimo, że nie zostały one oznaczone jako kompletne i zamknięte. Dobrym przykładem jest tutaj najnowsze wydanie Chrome, które zapewnia obsługę 3D CSS.

World Wide Web Consortium nigdy nie spieszyło się z zatwierdzaniem kolejnych standardów. Spodziewamy się, że minie kilka lat nim W3C uzna specyfikację następcę CSS 2.1 – CSS 3 – za obowiązujący standard.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w net
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: