AGORA Chromebook


Australijski producent sprzętu, firma Kogan Technologies dołączyła do Acer’a oraz Samsunga i zaprezentowała swojego własnego Chromebook’a – Agorę. Dostawy tego urządzenia, pracującego pod dyktando systemu operacyjnego Chrome OS rozpoczną się 7 czerwca. Jak na laptopa, który korzysta z usług udostępnianych w chmurze przystało mamy do czynienia z dość skromną pod względem gabarytów konstrukcją ważącą 1,32kg i wyposażoną w podświetlany diodami LED ekran o przekątnej 12.1-cala (1366 x 768 pikseli). Specyfikacja obejmuje procesor Celeron M ULV taktowany zegarem 1.3GHz oraz 1GB pamięci RAM.

Ponadto model Agora został wyposażony w 30GB dysk SSD, moduły LAN, WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth, 1.3-MP kamerkę internetową, czytnik kart pamięci 3-w-1, trzy złącza USB 2.0 i jedno HDMI a także dość skromną, 4-ogniwową baterię, która pozwoli na pracę przez zaledwie 3,5-godziny.

Nowy Chromebook trafi do sklepów w cenie około 372 USD (349 AUD).

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: