Nowinki technlogiczne Asusa podczas Computex 2011


Podczas targów Computex, Jonney Shih, prezes firmy Asus zaprezentował m.in.: Padfone czyli tablet plus smartfone, płaski notebooki z serii UX, nowe notebooki serii N wyposażone w technologię SonicMaster, wszechstronny Eee Pad Memo 3D oraz ultracienkie netbooki Eee PC X101. Tegorocznym mottem Asusa stał siezwrot „Łam zasady, innowacje wykraczające poza oczekiwania„. W dalszej części krótkie opisy i zdjęcia nowych urządzeń Asusa.

Padfone – połączenie smartfonu i tabletu – łatwość współdzielenia danych i dostęp do internetu 3G.

Ultramobilne notebooki z serii UX – obudowa z mocnego choć lekkiego stopu aluminium. Ostre krawędzie, wzmocnione zawiasy, większa klawiatura i touchpad wzorowany na rozwiązaniach instalowanych w smartfonach, mają przywodzić na myśl precyzję luksusowych zegarków. 17 milimetrów w najgrubszym punkcie, wyposażone w mobilne Intel Core drugiej generacji, dyski twarde solid state SATA 6Gb/s oraz funkcję Instant On, która umożliwia szybkie uruchomienie komputera.

Notebooki Serii N z układem SonicMaster, opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower i zaimplementowana po raz pierwszy w modelu NX90, została wprowadzona do najnowszych notebooków z serii N. Notebooki ASUS serii N wyposażono w zewnętrzny subwoofer.

Eee Pad MeMO 3D – czwarty tablet (obok Eee Pad Transformer, Eee Pad Slider i Eee Slate) działający pod najnowszą wersją systemu operacyjnego Android, Eee Pad MeMO 3D posiada 7″ ekran multi-touch, z którego można korzystać przy użyciu dołączonego rysika. Eee Pad MeMO 3D oferuje ponadto niewymagający okularów tryb 3D.

Eee PC X101 to ultraprzenośny netbook wykorzystujący system operacyjny Intel MeeGo z obsługą szerokiej gamy sieciowych usług społecznościowych. W ofercie są również netbooki Eee PC X101 z systemem WIndows® 7 oraz modele dostępne w wersji zarówno z dyskami solid state, jak i mechanicznymi dyskami twardymi.

WAVI Xtion – bezprzewodowa rozrywka. Asus zawiązał ścisłą współpracę z PrimeSense, specjalizującym się na polu technologii śledzenia ruchu. Owocem tej współpracy jest urządzenie sterujące dla PC wykorzystujące formułę open-source, które reaguje na ruch bez konieczności stosowania kontrolera. WAVI Xtion wzbogaca zabawę na PC o możliwość korzystania z wielkoekranowych telewizorów. To technologia integrująca multimedia, sieciowe usługi społecznościowe i gry. Przeglądarka Xtion Browser oferuje obsługę internetu za pomocą gestów. Portal Xtion funkcjonuje jak sklep z aplikacjami, w którym użytkownicy mogą kupić nowe gry i programy użytkowe zaprojektowane z myślą o WAVI Xtion. WAVI Xtion jest dostępny z pakietem gier takich jak MayaFit, Beat Booster i DanceWall przeznaczone do ćwiczeń i zabawy dla całej rodziny.


źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery, telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: