KA-SAT rozpoczyna świadczenie usług


Francuski operator satelitarny Eutelsat Communications poinformował o rozpoczęciu świadczenia usług przez nowego satelitę KA-SAT, co jednocześnie oznacza oficjalne uruchomienie usługi szerokopasmowej nowej generacji Tooway. System w paśmie Ka, obejmujący satelitę i infrastrukturę naziemną, otwiera nowy rozdział na rynku satelitarnych usług internetowych. Jako potężna, nowa platforma dla użytkowników poza zasięgiem sieci naziemnych, może przynieść opłacalne i konkurencyjne rozwiązania.

źródło: satkurier.pl Michel de Rosen, dyrektor generalny Eutelsatu powiedział: Rozpoczęcie świadczenia usług przez KA-SAT, najpotężniejszego satelitę typu spotbeam, otwiera nowy rozdział przystępnego i szybkiego rozwiązania internetowego oraz plasuje Europę w czołówce technologii satelitarnych, które mogą służyć pokryciu tzw. białych plam. Zapraszamy do współpracy z naszym serwisem i partnerami technologicznymi, aby w pełni wykorzystać ogromny potencjał tej nowej, paneuropejskiej infrastruktury bezprzewodowej.

Mapka pokrycia satelity KA-SAT

Mapka pokrycia satelity KA-SAT

źródło: satkurier.pl

źródło: satkurier.pl

System nowej generacji Tooway działa teraz poprzez satelitę KA-SAT. Jest opłacalną i natychmiastową odpowiedzią na oczekiwania użytkowników na dostęp do szerokopasmowego Internetu, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Europejska mapa szerokopasmowa pokazuje, że co najmniej 13 mln gospodarstw domowych jest wciąż poza zasięgiem ADSL, a 17 mln ma dostęp do Internetu z szybkością poniżej 2 Mb/s, co zamyka drzwi przed wieloma zastosowaniami multimedialnymi.
źródło: satkurier.pl

źródło: satkurier.pl

* państwa członkowie Unii Europejskiej, Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia
źródło: satkurier.pl

źródło: satkurier.pl

Tooway, zarządzany przez Skylogic, filię Eutelsatu, może zapewnić usługę z szybkością pobierania do 10 Mb/s i szybkością wysyłania do 4 Mb/s. Zestaw Tooway obejmuje małą antenę satelitarną (77 cm) i elegancki modem, który jest podłączony do PC lub Maca za pośrednictwem łącza Ethernet. Klienci mogą zdecydować się na profesjonalny lub samodzielny montaż. Antenę należy skierować na pozycję orbitalną 9°E i postępować zgodnie ze wskazówkami. Tooway może być również używany do obsługi połączeń Voice over IP i IPTV.

źródło: http://satkurier.plźródło: satkurier.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,051 hits
%d blogerów lubi to: