Symbian umrze dopiero w 2016 roku


NewsImage

Mimo umowy z Microsoftem na produkcję smartfonów z Windows Phone 7, Nokia nie ma zamiaru na razie porzucać własnego systemu. Będzie go wspierać przynajmniej do 2016 roku.

Taką odpowiedź na pytania o kontynuację rozwoju systemu dał Stephen Elop, szef fińskiej firmy. W wywiadzie dla Anny Shipley CEO Nokii stwierdził, że na razie rozwój Symbiana będzie kontynuowany. Umowa z Microsoftem jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Nokii, niemniej firma nie zamierza całkowicie odcinać się od własnego sytemu. Czyżby Elop nie był pewien sukcesu Windows Phone 7? Oczywiście duży wpływ na kontynuację wspierania Symbiana mają zobowiązania Nokii, która przez pewien czas musi jeszcze dostarczać swoim klientom aktualizacji oprogramowania.

Wcześniej jeden z pracowników Nokii twierdził, że rozwój Symbiana powinien zakończyć się najpóźniej za 2 lata. Wygląda na to, że fińska firma nie ma zamiaru tak wcześnie rezygnować ze swojego systemu. W międzyczasie planowane jest wydanie jeszcze kilkudziesięciu modeli telefonów z Symbianem – w dużej mierze na rynek azjatycki. Wygląda na to, że minie jeszcze sporo czasu, zanim Nokia definitywnie porzuci swój system. Pytanie tylko, czy taka strategia wyjdzie na dobre firmie?

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: