Nowa funkcja w Gmailu – People Widget


NewsImage

Google ogłosił, że w najbliższym czasie wprowadzi nową funkcję do poczty Gmail. Ma ona ułatwić zdobywanie informacji na temat naszych kontaktów.

People Widget, bo tak nazywa się nowa funkcja, to niewielki pasek widoczny po prawiej stronie interfejsu webowego klienta Gmaila. Wyświetla on informacje na temat osoby, z którą mailujemy – awatar, zawód, krótką notkę z Buzza lub Twittera, a także ostatnie e-maile. Możemy również uzyskać dostęp do kalendarza kontaktu czy edytowanych dokumentów – oczywiście tych upublicznionych przez wybranego użytkownika. Zrzuty ekranu prezentujące People Widget dostępne są na blogu Gmaila.

Nowa funkcja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które otrzymują wiele e-maili – na przykład użytkowników biznesowych. Google postawił przede wszystkim na ułatwienia w dostępie do projektów takich jak współtworzone dokumenty w ramach Google Docs czy dzielone z innymi pracownikami kalendarze. Nie oznacza to jednak, że People Widget przeznaczony jest jedynie dla biznesu. Szybki dostęp do galerii zdjęć opublikowanych przez znajomego to duży atut nowej funkcji.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: