Ivona ponownie najlepsza w rankingu syntezatorów mowy


Syntezator mowy Ivona rozwijany przez polskie studio IVONA Software kolejny raz znalazł się na podium. Tym razem zyskał uznanie amerykańskiej organizacji Voice Information Associates.

Amerykańska organizacja uznała Ivonę za najlepszy spośród komercyjnych syntezator mowy. Polski produkt wyprzedził rozwiązania takich firm jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo. W badaniach przeprowadzonych przez Voice Information Associates ocenianio między innymi dokładność wymowy, interpretację liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów. W sumie podczas testów użyto prawie 1600 trudnych zwrotów i słów, z którymi musiały poradzić sobie syntezatory. Na 7 testów Ivona zdała najlepiej 5, osiągając łączny wynik 94,5%. Stawia to polski program na pozycji lidera wśród technologii Text-To-Speech na globalnym rynku. Odnotujmy jeszcze, że drugie miejsce zajął NeoSpeech (88,5%), na trzecim zaś znalazł się Microsoft (76,9%). Pełen raport dotyczący badań dostępny jest na stronach magazynu ASR News.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: