YouTube kończy 6 lat


NewsImage

W tym miesiącu serwis YouTube obchodzi 6 rocznicę i z tej okazji postanowił podzielić się statystykami dotyczącymi swoich użytkowników. Jest się czym chwalić.

Aż trudno uwierzyć, że najpopularniejszy obecnie serwis wideo w Internecie liczy sobie ledwie 6 lat. Przez ten czas YouTube zyskał sobie całą rzeszę użytkowników. Codziennie oglądają oni klipy wideo ponad 3 mld razy. Liczba ta wzrosła o 50% w porównaniu z ostatnim rokiem. W ciągu minuty internauci dodają materiały wideo o łącznym czasie 48 godzin. Jeszcze w 2007 roku było to zaledwie 8 godzin. Tylko w kwietniu YouTube zanotował 142,7 mln unikalnych odwiedzin z obszaru Stanów Zjednoczonych. Stawia go to na 1 miejscu pod względem serwisów wideo w Sieci. Daleko w tyle znajduje się konkurencja – Yahoo! (53,2 mln) i Facebook (46,7 mln).

Google, od 2006 roku właściciel serwisu, niedawno znacznie rozszerzył ofertę YouTube, wprowadzając możliwość wypożyczania filmów. Obecnie użytkownicy z USA mogą obejrzeć za drobną opłatą ponad 3 tys. znanych tytułów. Cały czas trwa również rozwój formatu WebM, który w przyszłości ma stać się standardem dla materiałów wideo wyświetlanych w Sieci.

źródło: dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: