Windows Phone 7.1 – Mango opublikowany


Microsoft opublikował dziś kolejną generację swojego systemu dla urządzeń mobilnych Windows Phone  7.1 pod nazwą kodową Mango. Nową wersję mogą pobrać wszyscy użytkownicy starszego Windows Phone 7, a zaprezentowana odmiana trafi również do nowych telefonów. Jeśli chodzi o zmiany jakie przyniesie ze sobą OS to jest ich bardzo dużo, bo ponad 500 i w zasadzie dziwi fakt, że gigant z Redmond nie zdecydował się nadać Mango numerku 8. Najważniejsze funkcje OS’u wiążą się z ulepszeniem funkcji odpowiedzialnych za komunikację, w tym głębszą integrację z portalami społecznościowymi.

Dodano również rozpoznawanie głosu w przypadku wiadomości tekstowych i wprowadzono nową zintegrowaną skrzynkę mailową. Mango przynosi także obsługę wielowątkowości, pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy używanymi aplikacjami, a tymi działającymi w tle oraz integruje je ściśle z funkcjami zaszytymi w telefonie. Od wersji 7.1 informacje na temat aplikacji można uzyskać bez ich uruchamiania, a informacje na temat nowych aktualizacji pojawiają się bezpośrednio na pulpicie.

W systemie pojawiła się też nowa przeglądarka Internetowa Explorer 9 z wsparciem dla wspomagania sprzętowego i funkcji HTML5, a sterowanie wyszukiwarką, którą domyślnie jest Bing może odbywać się za pomocą komend głosowych.

W ręce użytkowników oddano również nowe narzędzia programistyczne, a ilość dostępnych wersji językowych powiększyła się o brazylijski portugalski, chiński uproszczony i tradycyjny, czeski, duński, holenderski, fiński, grecki, węgierski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rosyjski i szwedzki.

Przy okazji premiery nowego systemu Microsoft poinformował, że dla Windows Phone 7 powstało już 17.000 aplikacji, a na liście oficjalnych partnerów OEM Microsfotu znalazły się Acer, Fujitsu, ZTE, Nokia, Samsung, HTC i LG.

źródło: twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: