Pure Classic – mobilne HDD od Gigabyte


Urządzenia elektroniczne sprzed kilkudziesięciu lat z pewnością nie zachwycają dziś nikogo pod względem technicznym. Inaczej jest jednak z ich wyglądem: tego niejednokrotnie nie ma sensu porównywać z dzisiejszym wszechobecnym plastikiem (niejednokrotnie tandetnym).

Mając to na uwadze Gigabyte przygotował nowoczesne HDD, zamknięte w obudowy o klasycznym wyglądzie.

Gigabyte_Pure_Classic_exHDD_01

W serii Pure Classic również można odnaleźć sporo plastiku, jednak charakteryzuje się on wysoką jakością. Dostępne są obudowy w kolorach czarnym i białym – w obu przypadkach złożone z elementów o matowym i błyszczącym wykończeniu. Ponadto do urządzeń dodawane są skórzane futerały, co dziś należy do rzadkości.

Gigabyte_Pure_Classic_exHDD_02

Technicznie nowości przedstawiają się bardzo interesująco. Dyski mają wymiary 120 x 81 x 14 mm i ważą po 150 gramów. Gigabyte przygotował warianty z interfejsem USB 2.0 oraz USB 3.0. Dostępne pojemności zaczynają się na 20 GB i poprzez 500 i 640 GB wędrują do wartości 750 GB.

Gigabyte_Pure_Classic_exHDD_03

źródło: http://www.cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: