Tablet Motorola Xoom już w Polsce


Motorola Mobility informuje o polskiej premierze urządzenia Motorola XOOM działającym na systemie operacyjnym Android 3.0 (Honeycomb). Tablet będzie dostępny u operatora ERA PTC oraz w kanałach detalicznych już pod koniec maja 2011 roku. Xoom został wyposażony w 10,1-calowy ekran, 1GHz dwurdzeniowy procesor, 32-gigową pamięć i 1GB pamięć RAM, a także dwie kamery: pierwszą umożliwiającą prowadzenie video-rozmów na czacie i drugą wbudowana z tyłu urządzenia pozwalającą na kręcenie filmów video. Cena tabletu to ok. 3000 PLN.

10,1″ panoramiczny ekran HD posiada rozdzielczość 1280×800. 5 Mp aparat z funkcją video oraz kamerkę internetową o rozdzielczości 2MP, która pozwala na prowadzenie video-konferencji przy użyciu aplikacji Google Talk.

Urządzenie oferuje dostęp do pakietu usług Google Mobile, w tym Google Maps 5.0 z funkcjonalnością 3D oraz 150 000 aplikacji w Android Market. Motorola XOOM obsługuje także wersję beta programu Adobe Flash Player (wersja 10.2) do pobrania z zasobów Android Market.

Tablet posiada wbudowany żyroskop, barometr, e-kompas, akcelerometr oraz adaptacyjne oświetlenie ekranu, automatycznie dopasowujące się do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Tablet pozwala na odtwarzanie filmów video do 10 godzin bez potrzeby ładowania baterii.

Firma Motorola oferuje następujące akcesoria:

  • Standardową stację dokującą – urządzenie ładujące baterię w trakcie oglądania filmów video i słuchania muzyki przez zewnętrzne głośniki
  • Stację dokującą HD – pozwalającą na przesyłanie i odtwarzania materiałów video, zdjęć bezpośrednio na telewizorze przy użyciu gniazda HDMI lub na słuchanie muzyki bezpośrednio przez 2 wbudowane głośniki bez konieczności podłączania głośników zewnętrznych; urządzenie jest jednocześnie ładowane
  • Bezprzewodową klawiaturę Bluetooth wyposażona w specjalne klawisze, będące skrótem do systemu Android

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: