MeeGo 1.2 z obsługą Intel Atom i wersją dla netbooków


Ukazała się aktualizacja MeeGo do wersji 1.2. W jej ramach wydano specjalną wersję systemu przeznaczoną dla netbooków z procesorami Intel Atom.

Wydanie 1.2 systemu powstałego dzięki współpracy Nokii i Intela ma być solidną bazą dla dostawców sprzętu i deweloperów do rozpoczęcia tworzenia oprogramowania. MeeGo obsługuje procesory Intel Atom i ARMv7, wprowadzono również szereg ulepszeń. Dotyczą one między innymi QML Application Framework czy API Qt Mobility. Usprawniono obsługę połączeń, w tym GSM, GPRS, profile Bluetooth, VPN, USB czy WiFi. W wersji 1.2 rozszerzono ponadto obsługę multimediów, w tym protokołu RTSP.

To nie koniec nowości w systemie. Udostępniono wersję Netbook UX 1.2 przeznaczoną dla netbooków, a także Tablet Developer Preview. Zgodnie z założeniami MeeGo ma być bowiem dostępny nie tylko dla smartfonów, ale również innych urządzeń takich jak tablety czy netbooki, a nawet telewizory. Deweloperzy mogą pobrać również pakiet SDK 1.2 (w tym dla Linuksa i Windows).

Jak czytamy na stronach MeeGo, kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie prac nad wersją 1.3 systemu, które powinny zakończyć się w październiku tego roku.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: