MiniStation HD-PNTU2 odporny na wstrząsy


W rodzinie przenośnych „talerzowców” Buffalo zagościł nowy członek – seria MiniStation HD-PNTU2. Obecnie składa się ona z dwóch 2,5″ modeli, o pojemnościach 500 GB i 1 TB. Dyski są wyposażone w system absorbcji uderzeń, składający się z szeregu „resorów” rozlokowanych w obudowie oraz ośmiu wewnętrznych poduszek pochłaniających drgania.

Buffalo_HD-PNTU2_exHDD_01

HDD o pojemności 500 GB ma wymiary 118 x 82 x 16mm i wagę 190 gramów. Jego terabajtowy brat z powodu konieczności zamontowania dodatkowego talerza jest o 3 mm grubszy (czyli ma grubość 19 mm) i waży 220 gramów. Urządzenia komunikują się z komputerem poprzez interfejs USB 2.0, są wyposażone w funkcję eco Manager, a producent dołącza do nich narzędzia do zarządzania danymi.

Buffalo_HD-PNTU2_exHDD_02

Nowe dyski są objęte roczną gwarancją producenta. HD-PNTU2 500 GB został wyceniony na 129$, a wersja 1 TB – na 177$. W sklepach urządzenia powinny się pojawić w najbliższych tygodniach, jeszcze przed końcem maja.

Buffalo_HD-PNTU2_exHDD_03

źródło:http://www.cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: