Super cienki HP x2301


W ofercie firmy HP zagościł nowy monitor LCD noszący oznaczenie x2301. Jest to 23-calowe urządzenie, które zaskakuje niewielką grubością wynoszącą niespełna 1 centymetr.

Monitor HP x2301 wyposażony został w 23-calowy panel LCD wykonany w technologii TN i podświetlany diodami LED. Potrafi na nim wyświetlić obraz (charakteryzuje się on skalą barw odpowiadającą 72% standardu NTSC) o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Producent deklaruje, że dynamiczny współczynnik kontrastu i czas odpowiedzi matrycy przyjmują wartości, odpowiednio, 8 000 000:1 i 3 milisekundy (metoda pomiaru – GTG, czyli szary, biały, szary).

Urządzenie cechuje się interesującym wyglądem. HP wyposażyło je bowiem w obudowę przykuwającą wzrok nie tylko aluminiowymi dodatkami, ale przede wszystkim niewielką grubością wynoszącą zaledwie 9,8 mm.

Tak cieniutką konstrukcję udało się uzyskać m.in. dzięki umieszczeniu części elementów, takich jak np. zestaw wejść (D-Sub, HDMI, DVI), w podstawie.

Warto zauważyć, że firma HP kładzie ostatnio spory nacisk na design. Potwierdza to nie tylko dzisiaj opisywany monitor, ale również zaprezentowany kilka dni temu model Elite L2201x.

HP x2301 powinien trafić do sprzedaży 10 czerwca. Jego cena została ustalona na poziomie 280 USD. 

źródło: http://www.pcworld.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: