Nowy HDD Seagate GoFlex Satellite


Seagate przedstawia przenośny dysk twardy z baterią.

Szybki rozwój rynku urządzeń przenośnych, takich jak tablety internetowe sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów dedykowanych dla coraz popularniejszych urządzeń mobilnych. Z tego trendu nie wyłamuje się również Seagate, który zaprezentował swoje nowe, zewnętrzne dyski przenośne z serii GoFlex Satellite. Od konkurencyjnych, przenośnych HDD odróżnia je możliwość korzystania z zasobów zdalnie. Umożliwiają to wbudowana bateria oraz moduł WiFi 802.11 b/g/n, który pozwala podłączyć dysk do komputera.

Można również skorzystać z bardziej tradycyjnego złącza USB 3.0 oraz zsynchronizować dane dzięki dołączonemu oprogramowaniu z komputrerami typu PC i Mac.

Sam producent zachwala swoje urządzenie, o pojemności 500GB jako idealne dla wszystkich posiadaczy tabletów internetowych, w tym bardzo popularnego iPAD’a. GoFlex Satellite pozwala pracować na baterii przez 25 godzin w trybie IDLE oraz przez pięć godzin w trybie stałego zapisu/odczytu danych z dysku.

Dysk od Seagate trafi do sklepów w czerwcu, a już teraz jest dostępny w systemie przedsprzedaży Amazon oraz Best Buy w cenie $199.99.

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: