Premiera, cena i specyfikacja techniczna pierwszego Chromebook’a


Konferencja jaką Google zorganizowało dla deweloperów została zdominowana przez Androida (w pierwszym dniu) oraz Chrome (dzień drugi). Zwłaszcza temat nowego systemu operacyjnego jaki gigant rynku wyszukiwarek chce nam zaserwować był szczególnie interesujący, tym bardziej że dowiedzieliśmy się na ten temat kilku ciekawych faktów. Po pierwsze zdradzono, że nowe netbooki z systemem Chrome OS, zwane Chromebook’ami będą występować w dwóch odmianach – z opcjonalnym modułem 3G lub bez niego, przy czym różnica w cenie będzie stosunkowo niewielka.

Poznaliśmy także datę premiery pierwszego netbooka z Chrome OS, czyli Samsunga Series 5, jego cenę oraz specyfikację techniczną. Wspomniany model trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii 24 czwartego czerwca bieżącego roku i będzie kosztować £349 lub £399 w zależności od tego, czy klient zdecyduje się na wersję z 3G czy też model bez dodatkowego modemu. Dystrybucją zajmą się od pierwszego dnia sieci Amazon oraz PC World.

Nowy netbook Samsunga będzie wyposażony w dwurdzeniowy CPU Intel N570 1.66Ghz, SSD 16GB, 2GB RAM typu DDR3, 12.1-calową matrycę WXGA LCD (1280×800 pikseli), zabezpieczenie TPM, czytnik kart pamięci, dwa porty USB, wyjście VGA oraz oczywiście system Chrome OS. Całość będzie zasilana przez baterię o pojemności 61 Wh pozwalającą na pracę przez maksymalnie 8,5 godziny.

Google podkreśla, że dzięki zastosowaniu usług działających w chmurze netbook nie musi być wyposażony w wydajne komponenty, a dostęp do swoich danych użytkownik będzie mógł uzyskać z dowolnej maszyny wyposażonej w Chrome OS.

Wiadomo również że w Wielkiej Brytanii dostępne będą dwa rodzaje subskrypcji, zawierającej oczywiście pomoc techniczną firmy Google. Niestety w pakietach tych zabrakło wzmianki o dostępie do Google Apps. W przypadku podpisania trzyletniej umowy w wersji Biznes użytkownik będzie zobowiązany płacić Google 31 dolarów miesięcznie, a w przypadku wersji Edukacyjnej będzie to o $8 mniej.

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: