Flayer – android w tablecie HTC


Firma HTC wprowadziła na rynek polski swój pierwszy tablet noszący oznaczenie Flyer. Urządzenie, które wyposażono m.in. w 7-calowy wyświetlacz, pracuje oczywiście pod kontrolą systemu Android.

Smartfony firmy HTC cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Tajwański producent postanowił zainteresować ich także innym produktem i poszerzył swoją ofertę o tablet noszący oznaczenie Flyer.

Urządzenie, które oczywiście pracuje pod kontrolą systemu Android (w jego przypadku w wersji 2.3 z nowym HTC Sense przeprojektowanym na potrzeby tabletów), dysponuje 7-calowym dotykowym ekranem LCD (można go obsługiwać za pomocą palców oraz rysika) pozwalającym na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

„Sercem” nowości jest jednordzeniowy procesor Qualcomm 1,5 GHz, który współpracuje z 1 GB pamięci RAM. Oferuje ona ponadto do dyspozycji użytkowników możliwość skorzystania z różnych technologii bezprzewodowych (802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0 i GPS), zestawu czujników (czujnik natężenia światła, G-Sensor i cyfrowy kompas), zestawu dwóch aparatów cyfrowych (5-megapikselowy z autofocusem umieszczony z tyłu obudowy oraz frontowy o rozdzielczości 1,3 MP) oraz slotu kart pamięci microSD i złącza micro USB.

Całość mierzy 122 x 195,4 x 13,2 mm, waży 420 gramów (łącznie z baterią) i jest zasilana za pomocą akumulatora o pojemności 400 mAh, który pozwalać ma tabletowi np. na 4 godziny oglądania filmów (maksymalnie).

Jeżeli chodzi o multimedia, Flyer obsługuje następujące formaty:

  • audio:
  • odtwarzanie : .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
  • nagrywanie: .amr, .aac
  • wideo:
  • odtwarzanie : .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3), .xvid (MP4 ASP and MP3)
  • nagrywanie:  .3gp

Pierwszy tablet HTC jednocześnie pojawił się w kilkunastu największych europejskich krajach, wśród których znalazła się również Polska.

Model z WiFi i 16GB wewnętrznej pamięci został wyceniony na 499 euro, natomiast za model z modułami WiFi+3G i 32 GB wewnętrznej pamięci trzeba zapłacić 649 euro.

źródło: http://www.pcworld.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery, net
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: