Gadu-Gadu 10.5 – wersja stabilna


Jest już dostępna najnowsza wersja popularnego komunikatora internetowego Gadu-Gadu. W finalnym wydaniu GG 10.5 producent zoptymalizował interfejs i wprowadził zmiany mające zapewnić łatwą obsługę programu.
GG 10.5 - komentowanie opisu
Najważniejsze nowości w GG 10.5 w porównaniu z poprzednim wydaniem komunikatora to m.in.:

  • nowe okno główne aplikacji i lista kontaktów (m.in. szybki dostęp do ostatnich rozmów),

  • zmieniony wygląd i funkcjonalność okna rozmowy (usunięto boczny pasek zakładek, usprawniono skalowanie rozmiaru okna rozmowy),

  • możliwe komentowanie opisów znajomych z poziomu komunikatora, bezpośrednio wewnątrz listy kontaktów,

  • wprowadzono nowy panel informacji z portalu gadu-gadu.pl.

Producent aplikacji wprowadził też sporo zmian mających ułatwić użytkownikowi obsługę programu. Są to m.in.: osobne pinezki dla listy kontaktów i innych aktywności komunikatora; (dzięki temu można w lepszy sposób zarządzać aplikacjami GG 10.5, które chcemy zawsze widzieć na wierzchu) oraz poprawiona obsługa numerów telefonii GaduAIR (obsługa również innych prefiksów niż 729). Dzięki temu użytkownicy, którzy przenieśli numer z innej sieci do sieci GaduAIR są teraz poprawnie identyfikowani przez komunikator.

Tzw. hoover, czyli dymek z danymi obok kontaktu znajomego, w Gadu-Gadu 10.5 pojawia się dopiero po kliknięciu, a nie jak dotychczas automatycznie. Usunięty został też domyślny opis „Mam nowe Gadu-Gadu…”

Gadu-gadu to komunikator używany przez 7 mln osób miesięcznie (dane za styczeń 2011, Megapanel/PBI Gemius).

Program, który w sierpniu 2010 r. obchodził 10. urodziny, stał się w Polsce synonimem komunikatora. Przez te 10 lat GG obrastało w nowe funkcje i usługi, przekraczając w pewnym momencie próg „używalności” i stając się oprogramowaniem kłopotliwym i ociężałym, co potwierdzały testy

Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network S.A., który od początku tego roku kieruje spółką, zapowiada, że ta sytuacja się zmieni. „Wiemy, że wersje z ostatnich dwóch lat nie do końca spełniły oczekiwania użytkowników, były pamięciożerne, nieintuicyjne i przytłaczały funkcjami. Do końca tego roku chcemy to naprawić. Gadu-Gadu ma być lekkie, przystosowane do wielu systemów i przyjazne” – zapowiada Jażdżyński.

źródło: http://www.pcworld.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w LAN, sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: