Dwa nowe Samsungi


Firma Samsung wprowadziła oficjalnie do swojej oferty dwa nowe odtwarzacze multimedialne – GALAXY S WiFi 4.0 i GALAXY S WiFi 5.0. Urządzenia, które pracują pod kontrolą systemu Android, trafią w pierwszej kolejności na rynki Rosji i Szwajcarii.

GALAXY S WiFi 4.0 i GALAXY S WiFi 5.0 to przenośne odtwarzacze multimedialne przypominające z wyglądu smartfon Galaxy S. W odróżnieniu od niego nie pozwalają jednak na rozmowy telefoniczne lecz oferują możliwość komunikacji za pomocą wbudowanego modułu WiFi 802.11 b/g/n.

Odtwarzacze różnią się między sobą w zasadzie tylko wielkością ekranu (GALAXY S WiFi 4.0 posiada 4-calowy Super Clear LCD (800 x 480 pikseli), natomiast jego większy towarzysz może się pochwalić 5-calowym panelem (854 x 480 pikseli)) oraz lampą błyskową, która została zainstalowana tylko w modelu 5.0.

Oba urządzenia pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.2 Froyo (z możliwością aktualizacji do Android 2.3 Gingerbread) oraz oferują 1-gigahercowe procesory, 3,2-megapikselowe aparaty cyfrowe, umieszczone z przodu obudowy kamery VGA, moduły Bluetooth 3.0 i GPS, głośniczki stereo oraz 8 lub 16-gigabajtową pamięć flash, którą można rozbudować za pomocą kart microSD (maks. 32 GB).

Odtwarzacze pozwalają na komunikację VoIP, w ramach której można nawiązywać połączenia wideo przy użyciu preinstalowanych aplikacji Skype i Qip. Zapewniają też dostęp do serwisów Google’a (Gmail, Google Talk, YouTube, Google Maps), ponad 150 tysięcy aplikacji oferowanych przez Android Market oraz usprawniającej korzystanie z portali społecznościowych funkcji Social Hub.

Samsung wyposażył też urządzenia w technologie takie jak mDNIe i SoundAlive – pierwsza poprawia jakość wyświetlanego obrazu, natomiast druga dostarcza głęboki, czysty dźwięk (przynajmniej tak zapewnia producent). Ponadto zapewnił im możliwość odtwarzania filmów HD (720p, 30 kl/s) oraz wsparł szereg różnych formatów wideo, wśród których znalazły się między innymi MPEG4, H264, DivX, XviD i WMV.

Z informacji podanych przez koreańskiego producenta wynika, że model GALAXY S WiFi 4.0 w pierwszej kolejności trafi do Rosji, natomiast jego większy towarzysz zagości na półkach szwajcarskich sklepów. Niestety przewidywane ceny obu urządzeń nie zostały ujawnione.

źródło: http://www.pcworld.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: