Samsung SH-222AB


Samsung zaprezentował swoją najnowszą nagrywarkę DVD. Do niedawna aby skusić klienta producenci w kolejnych generacjach tych urządzeń stosowali coraz to wyższe prędkości zapisu, ponieważ jednak w tej materii osiągnięto już rozsądny (a może nawet trochę wyższy niż rozsądny) pułap, Samsung w modelu SH-222AB zrezygnował z daleszego wyśrubowywania tego parametru. W zamian uwaga producenta skupiła się na inej kwestii: czasie, który mija od położenia płyty na tacce napędu do momentu, kiedy możemy z niej korzystać.

Samsung_SH-222AB_01

Licząc od momentu wciśnięcia przycisku „Eject” (lub „popchnięcia” tacki, co nie jest co prawda dobrym, ale za to bardzo powszechnym nawykiem) procedura rozpoznawania dysku w tradycyjnych nagrywarkach DVD trwa od 15 do 30 sekund. Nie jest to dobry wynik, o czym można się przekonać na przykład szukając jakiegoś dawno zapomnianego pliku wśród lakonicznie podpisanych płyt. Samsung podaje, że w nowym modelu czas ten został skrócony nawet o 60%.

Podobnie, jak poprzednie napędy optyczne Samsunga, tak i ten został stworzony z zachowaniem pamięci o środowisku przyrodniczym. Urządzenie jest energooszczędne, a dzięki specjalnej konstrukcji wewnętrznej generuje niewiele hałasu. Nowy model jest zgodny z unijną dyrektywą RoHS, dotyczącą zakazu stosowania szkodliwych substancji chemicznych przy produkcji urządzeń elektronicznych.

SH-222AB posiada interfejs SATA. Nagrywarka jest w stanie zapisywać nośniki DVD+/-R z prędkością do 22x, DVD+R DL – 16x, DVD-RAM – 12x, DVD+RW – 8x, a DVD-RW – 6x. Płytki CD-R mogą być wypalane z prędkością 48x, a CD-RW – 40x.

źródło: CDRinfo.com

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: