Nokia oficjalnie rezygnuje z Symbiana


Największy na świecie producent telefonów komórkowych – koncern Nokia oficjalnie potwierdził rezygnację z systemu Symbian. Sztandarowy dotychczas system Nokii nie będzie już dalej rozwijany, a ostatnie smartfony z Symbianem na pokładzie trafia na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Rezygnacja z Symbiana jest efektem nawiązania współpracy z firmą Microsoft i przejęciem Windows Phone 7 jako głównego systemu operacyjnego dla smartfonów. W związku z decyzją Nokia planuje zwolnienie 4000 specjalistów z działów badań i rozwoju, odpowiedzialnych za prace nad oprogramowaniem.

Zwolnienia zostały zaplanowane na 2012 rok i obejmą w sumie pracowników z kilku krajów, w tym aż 1400 osób z Finlandi.

Pozostałe 3000 pracowników, pracujących dotychczas nad rozwojem systemu Symbian i dedykowanej dla niego platformy sprzętowej zostanie przeniesione do nowej komórki i zajmie się pracą przy urządzeniach z systemem Windows Phone.

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: