Fujitsu prezentuje notebooki z wbudowanymi projektorami


W ofercie firmy Fujitsu zagościły dwa interesujące biznesowe notebooki noszące oznaczenia LifeBook S761/C i P771/C. Co je wyróżnia? Wbudowane miniaturowe projektory!
Obie konstrukcje powinny przypaść do gustu osobom, które prowadzą prezentacje w terenie. Zaprojektowane przez firmę Fujitsu notebooki pozwalają bowiem na skorzystanie z wbudowanego miniaturowego projektora.

Wspomniany projektor montowany jest w miejscu przeznaczonym standardowo na napęd optyczny. Niestety jego dokładne parametry nie zostały podane. Wiadomo jedynie, że potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości SVGA, czyli 800 x 600 pikseli. Przypuszczać jednak można, że tak małe urządzenie nie może się pochwalić zbyt dużą jasnością oraz wielkością obrazu, co oznacza, że przeznaczone jest do pracy w niewielkich, niezbyt jasnych pomieszczeniach.

Przejdźmy do opisu samych notebooków

Pierwszy z nich – model LifeBook S761/C – wyposażony został w 13,3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Użytkownik może wybierać pomiędzy trzema procesorami Intela (Core i5 2520M (2,50 GHz), Core i3 2310M(2,10GHz)i Celeron B810(1,6 GHz)) oraz rodzajem zainstalowanego dysku (HDD o maksymalnej pojemności 320 GB lub 128-gigabajtowy SSD). Sprzęt dysponuje (maksymalnie) 8 GB pamięci RAM oraz możliwością zastąpienia projektora dodatkową baterią (można też wybrać napęd optyczny), dzięki której czas pracy z dala od gniazdka elektrycznego może zostać wydłużony nawet do ok. 17 godzin. Warto też wspomnieć, że notebook został wykonany z wytrzymałego i lekkiego stopu magnezu, co przełożyło się na jego niską wagę nieprzekraczającą 1,5 kilograma (wzrasta ona do 1,75 kg przy zastosowaniu dodatkowego akumulatora).

Druga z nowości – model LifeBook P771/C – jest nieco mniejszy, gdyż dysponuje 12,1-calowym ekranem (1280 x 800 pikseli). Pozostałe jego parametry (oprócz wagi i wymiarów) są bardzo podobne do poprzednika. Wspominając o nielicznych różnicach warto jedynie zwrócić uwagę na nieco krótszy maksymalny czas pracy na baterii (16,4 godziny po wymienieniu projektora na dodatkowy akumulator) oraz brak możliwości skorzystania z procesora Celeron B810.

Oba komputery pracują pod kontrolą systemu Windows 7 Professional (32- lub 64-bitowego) lub Windows Vista Business z SP2. W Japonii można je kupić (po przeliczeniu z jenów) za ok. 2675 USD (S761/C) i 3110 USD (P771/C). Niestety nie wiadomo kiedy pojawią się na rynku europejskim.

źródło: http://www.pcworld.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: