Chrome 11 z komendami głosowymi


Google wydał stabilną wersję przeglądarki internetowej Chrome 11.

Najnowsza odsłona Chrome wprowadza kilka ciekawych nowości i eliminuje szereg błędów dostrzeżonych w poprzednich kompilacjach przeglądarki. Wspólny wysiłek deweloperów i testerów-ochotników zaowocował załataniem aż 25 luk bezpieczeństwa. Przy tej okazji Google wypłacił osobom zgłaszającym dostrzeżone dziury rekordową kwotę 16,5 tysiąca dolarów. Wśród nowych funkcji, które trafiły do Chrome 11 należy wymienić obsługę komend głosowych w HTML5. Dzięki temu udogodnieniu oraz udostępnionym przez Google narzędziom programistycznym każdy będzie mógł wykorzystać komendy głosowe w swoich projektach. Komendy głosowe zostały już wprowadzone do Google Translate – z czasem trafią także do innych usług korporacji.

Kolejną nowością wprowadzoną do Chrome 11 jest obsługa sprzętowej akceleracji 3D CSS. Zaktualizowano także zabezpieczenia wbudowanego w przeglądarkę odtwarzacza Flash i wprowadzono poprawki do modułu User Agent. Warto zauważyć, że lista nowości w nowym Chrome jest dość krótka. Wynika to ze zmiany cyklu wydawniczego Chrome, w ramach którego kolejne stabilne wersje przeglądarki są udostępniane co 6 tygodni. Dzięki tym zmianom Chrome pod względem numeracji zrównał się właśnie z konkurencyjną Operą, która jest stale rozwijana od… 17 lat. Jeżeli obecny cykl wydawniczy zostanie zachowany, pod koniec tego roku będziemy mogli pobrać Chrome 16.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , , , ,
Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: