Microsoft szuka dziury w całym…u innych


NewsImageMicrosoft uruchomił nowy program, w ramach którego będzie informować o błędach wykrytych w produktach i usługach firm trzecich dla systemu Windows.

Ruszył właśnie program Microsoft Vulnerability Research (MSVR). Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa ekosystemu jako całości. Innymi słowy, Microsoft przez pomoc w wykrywaniu błędów i luk w oprogramowaniu niezależnych firm chce lepiej chronić własny system operacyjny. W ramach MSVR nie tylko będą ujawniane dziury w aplikacjach czy usługach, ale również prowadzona będzie współpraca z firmami w celu usunięcia wykrytych problemów.

Microsoft na dobry początek ujawnił również dwie luki w przeglądarce Chrome (MSVR11-001 i MSVR11-002). Oczywiście, przed publikacją w Sieci pracownicy firmy z Redmond poinformowali o nich Google’a – zgodnie z polityką firmy. Microsoft chce, aby przed ujawnieniem luki była ona najpierw prywatnie zgłoszona do twórcy aplikacji. Co więcej, informacje na ich temat powinny być przesyłane za pomocą szyfrowanych e-maili. Niemniej jednak luki w Chrome są dość stare, zostały wyeliminowane, przez Google’a jeszcze we wrześniu i październiku ubiegłego roku. W najbliższym czasie Microsoft chce skupić się na wykrywaniu kolejnych błędów – w Chrome, Operze czy Flashu.

źródło: http://mabero-net.blogspot.com/

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: