Modele miast w 3D teraz także w Ovi Maps Nokii


Nokia wprowadziła nową funkcję w ramach Ovi Maps. Od dzisiaj internauci mogą korzystać z widoku modeli miast w 3D.

Nokia pozazdrościła takim usługom jak Google Maps czy Bing Maps i postanowiła samemu wprowadzić widok budynków największych miast w 3D. Najnowsza funkcja dostępna jest na razie dla 20 metropolii z całego świata. Możemy więc obejrzeć Londyn, Barcelonę, Los Angeles, Mediolan, Nowy Jork, Pragę, a także – co oczywiste – Helsinki. Nie ma niestety Warszawy, możliwe jednak, że miast wkrótce przybędzie, a w każdym razie prace nad Ovi Maps 3D cały czas trwają. Za pomocą paska nawigacyjnego możemy wybierać miasto, miejsca warte obejrzenia, manewrować widokiem, jak również korzystać ze zbliżeń.

Ogłoszona dzisiaj podczas konferencji Where 2.0 usługa dostępna jest w wersji beta. Można uzyskać do niej dostęp z poziomu przeglądarki internetowej. Obsługiwane są Internet Explorer, Firefox, Chrome i Safari, Aby skorzystać z Ovi Maps 3D wymagana jest instalacja specjalnego rozszerzenia. Warto przy okazji zaznaczyć, że również dzisiaj Google wprowadził usługę Map Maker w ramach Google Maps. To funkcja umożliwiająca edycję map – na razie tylko na terenie USA.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: