Google Translate teraz także z komendami głosowymi


NewsImage

Już niedługo użytkownicy przeglądarki Chrome będą mogli korzystać z komend głosowych do obsługi translatora Google Translate.

Jak informował pod koniec marca portal dobreprogramy.pl, Google w Chrome 11 beta wprowadził między innymi obsługę komend głosowych w HTML5. Za pomocą tego rozwiązania deweloperzy będą mogli tworzyć własne rozszerzenia, ułatwiające korzystanie z przeglądarki. Również sam Google chce upowszechnić komendy głosowe w Chrome. Firma wprowadziła obsługę funkcji dla Google Translate – translatora online. Korzystając z najnowszych wydań Chrome możemy przetestować webową aplikację. Google Translate na razie umożliwia jedynie tłumaczenie z języka angielskiego na obcy. Można przypuszczać, że w przyszłości zostanie dodane rozpoznawanie mowy także w innych językach.

Aby skorzystać z komend głosowych, należy w Google Translate ustawić tłumaczenie z języka angielskiego, a następnie kliknąć ikonę mikrofonu w prawym dolnym rogu okna tłumaczenia. W Sieci możemy znaleźć już podobne rozwiązania dla Chrome. Na przykład Speechify – rozszerzenie, umożliwiające wydawanie komend głosowych w wyszukiwarce czy zbliżony doń działaniem Voice Search.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: