Dwa nowe smartfony Nokii: E6 i X7 @ Symbian


Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek modelu Nokia E6, przeznaczonego dla klientów biznesowych oraz Nokia X7 – smartfonu skierowanego bardziej do rozrywki. Są to pierwsze urządzenia Nokii z udoskonaloną wersją Symbiana (określana jako Anna). W nowym „sofcie” znajdują się w nowe ikony, ulepszone funkcje wprowadzania tekstu, szybsza przeglądarka internetowa oraz ostatnia odsłona Map z udoskonaloną funkcją wyszukiwania i nowymi trasami transportu publicznego.

Ponadto znajdziemy tu także pakiet funkcji takich jak zabezpieczenia klasy korporacyjnej ze sprzętową akceleracją szyfrowania oraz nowe funkcje e mail, takie jak pełna obsługa zaproszeń na spotkania.

Wprowadzenie tych dwóch produktów wzmacnia nasze portfolio smartfonów. Obydwa urządzenia oferują ładniejszą i bardziej intuicyjną wersję Symbiana, która wkrótce dostępna będzie także w Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 czy Nokia C6-01” – powiedziała Jo Harlow, szefowa Nokia Smart Devices. „Jesteśmy przekonani, że z tymi i kolejnymi urządzeniami opartymi na najnowszej wersji oprogramowania Symbian możemy utrzymać zainteresowanie obecnych użytkowników i przyciągnąć nowych klientów, w tym korzystających obecnie ze smartfonów konkurencji.

Nokia E6, stanowiąca kontynuację modeli Nokia E71 i Nokia E72, to smukły smarfton z pełną klawiaturą QWERTY oraz wysokiej rozdzielczości ekranem dotykowym. Urządzenie zaprojektowane zostało przy wykorzystaniu materiałów takich jak stal nierdzewna i szkło, a jego kompaktowy rozmiar sprawia, że można je obsługiwać zarówno jedną, jak i dwiema rękami. Ponadto Nokia E6 ma oferować baterię o długim czasie działania, a także zainstalowane fabrycznie oprogramowanie firmy Microsoft, w tym dostęp do Microsoft Exchange, Microsoft Communicator Mobile i Microsoft SharePoint.

Nokia X7 to smartfon stworzony do rozrywki, wyposażony w idealny do gier ekran o przekątnej 4″ oraz aparat o rozdzielczości 8 MPix, nagrywający filmy w jakości HD. Swój wygląd Nokia X7 zawdzięcza między innymi połączeniu stali nierdzewnej i szkła. W urządzeniu zainstalowano fabrycznie popularne gry Galaxy on Fire HD i Asphalt 5 HD.

W najbliższych miesiącach nowa wersja oprogramowania Symbiana będzie zainstalowana w dostępnych w sprzedaży modelach Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6-01, natomiast obecni użytkownicy wymienionych smartfonów będą ją mogli pobrać z Internetu.


źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: