Acer prezentuje cztery nowe tablety


Dziś firma Acer na konferencji prasowej w Warszawie pokazała swoje pierwsze modele tabletów, które w sprzedaży w Polsce zaczną pojawiać się w czerwcu tego roku. Acer ICONIA Tab W500 to połączenie netbooka i tabletu w jednym. Posiada ekran wielodotykowy o przekątnej 10,1 i rozdzielczości 1280×800 z odłączaną klawiaturą pełniącą funkcję stacji dokującej. W pracującym w systemie Windows 7 urządzeniu Acer ICONIA TAB wprowadzono jednostkę AMD Dual-Core C-50 Accelerated Processor z grafiką AMD Radeon HD6250.

Centralnym punktem dotykowej obsługi ICONIA TAB W500 jest interfejs Acer Ring. Interfejs można łatwo uruchomić poprzez wykonanie gestu chwytania. Zapewnia dostęp do wszystkich dodatkowych funkcji i aplikacji dotykowych tabletu. Wśród narzędzi oferowanych przez interfejs Acer Ring są: Clean Disk do zarządzania przestrzenią dyskową i jej optymalizacji; Snipping Tool do błyskawicznego wybierania, oznaczania i kadrowania obrazów wyświetlanych na ekranie; Device Control do dostosowywania ustawień tabletu; Camera do uruchamiania kamery Acer Crystal Eye; Calculator and Game do uruchamiania gier zapisanych w urządzeniu Acer ICONIA TAB W500.

Komunikację zapewniają opcje połączenia z siecią, w tym Wi-Fi, 3G (w wybranych modelach) lub Bluetooth 3.0. Wyposażenie obejmuje także podwójną – przednią i tylną – kamerę Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1,3 MP. Pozwala ona na prowadzenie wideokonferencji z przyjaciółmi oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości HD i udostępnianie ich za pośrednictwem serwisów Facebook lub YouTube.

Zapowiadana cena urządzenia powyżej 2000zł w podstawowej wersji.

Acer ICONIA TAB A500 to tablet o grubości 13,3 mm również z ekranem o przekątnej 10,1 cala, lecz w odróżnieniu od poprzednika oparty na systemie operacyjnym Google Android 3.0 Honeycomb zaś w miejsce platformy APU AMD zastosowano tutaj dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra2 1GHz. Urządzenie oferowane jest z aplikacją Acer clear.fi, która umożliwia jego integrację z domowym środowiskiem multimediów w celu zapewnienia szybkiego dostępu do zasobów multimedialnych oraz serwisów społecznościowych z dowolnego urządzenia w sieci. Urządzenie wyposażone zostało także standardowo w port HDMI oraz obsługę standardu 1080p, co pozwala na wyświetlanie obrazu w jakości HD na dużym ekranie telewizora lub monitorze w jakości Full HD.

Obsługa wielu standardów sieci, w tym Wi-Fi, 3G lub Bluetooth 2.1, stanowi gwarancję większej mobilności i utrzymania stałego kontaktu z innymi. Kamery – skierowana do tyłu kamera o rozdzielczości 5MP i skierowana do przodu kamera HD – umożliwiają nagrywanie filmów, uczestniczenie w wideoczatach i wykonywanie zdjęć z myślą o udostępnieniu ich znajomym za pośrednictwem serwisów Facebook, YouTube i Picasa. Mogą także być wykorzystywane jako skanery kodów paskowych.

Model Acer ICONIA TAB A100 zapewnia te same możliwości co model A500, z tym że jest mniejszy i posiada 7″ ekran.

Firma Acer wspomniała także o czwartym modelu, który jest połączeniem Smarthpone’a i tabletu. Urządzenie będzie posiadać 4.8 cala ekran o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 1024×480 pikseli. Pracować będzie na systemie Android 2.3, a na rynku powinno pojawić się latem b.r. Wyposażone jest w m.in. 1GHz procesor i wyjście HDMI.

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: