Ulga internetowa także z ekofakturą


Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że zgodnie z nowymi wytycznymi Ministerstwa Finansów z ulgi internetowej za rok 2010 można skorzystać także na podstawie ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury.

Do 2 maja każdy z nas musi rozliczyć się z fiskusem. Warto przy tej okazji skorzystać z ulgi internetowej, dzięki której możemy odliczyć 760 zł wydane na usługi dostępu do Internetu w domu. Do udokumentowania naszych wydatków na dostęp do Sieci potrzebujemy faktury – zgodnie z wcześniejszymi informacjami Urząd Skarbowy uznawał za takowe faktury papierowe, faktury elektroniczne z bezpiecznym podpisem elektronicznym i faktury przesłane w ramach systemu EDI. Ulgi nie można było natomiast rozliczyć przy użyciu ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury takiego jak pozbawiony zabezpieczeń plik PDF. Ministerstwo Finansów poszło jednak na rękę podatnikom i poinformowało, że Urzędy Skarbowe przy rozliczaniu ulgi internetowej będą honorować także ekofaktury. Powinno to zdecydowanie uprościć rozliczenie z fiskusem osobom, które zrezygnowały z papierowych faktur właśnie na rzecz ekofaktur.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w net, Uncategorized
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: