Pierwsze smartfony Nokii z WP7 w 2012


NewsImage

Jak stwierdził przedstawiciel Nokii, negocjacje z Microsoftem w sprawie umowy o współpracy, idą gładko. Pierwsze smartfony z Windows Phone 7 pojawią się na rynku w 2012 roku.

Kai Oistamo z Nokii w rozmowie dla Reutersa stwierdził, że rozpoczęte z Microsoftem negocjacje w sprawie wdrażania Windows Phone 7 idą w dobrym kierunku i powinny niedługo zostać zakończone – być może jeszcze w tym miesiącu. Obie firmy ogłosiły współpracę w pierwszej połowie lutego. Jednak ostateczne zawarcie umowy może potrwać, jak powiedział szef Nokii, Stephen Elop, nawet kilka miesięcy – głównie z powodów prawnych. Przeciągające się negocjacje skłoniły niektórych analityków do stawiania pytań, czy nie wpłynie to na proces wprowadzania Windows Phone do smartfonów Nokii.

Początkowo zapowiadano, że pierwsze telefony z systemem Microsoftu powinny pojawić jeszcze w tym roku. Następnie okazało się, że bardziej prawdopodobny jest początek 2012. Oistamo zapowiedział, że Nokia szykuje dużą liczbę smartfonów z Windows Phone 7. Prace nad wprowadzaniem systemu do telefonów rozpoczęły się w drugiej połowie marca.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, według niektórych prognoz Windows Phone 7 do 2015 roku może stać się popularniejszy od iOS rozwijanego przez firmę Apple i całkowicie zmarginalizować Symbiana. Ma się tak stać właśnie za sprawą porozumienia Microsoftu z Nokią.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: