Wkrótce wzrost ceny dysków HDD


Jak donosi serwis DigiTimes w bieżącym kwartale nastąpi około 10-15% wzrost cen dysków HDD, czego powodem jest głónie wzrost cen komponentów służących do produkcji napędów. Utrzymaniu cen na dotychczasowym poziomie nie sprzyja nie tylko ponad 50% skok cen miedzi w ostatnim okresie, ale również ostatni kataklizm w Japonii, który przyczynił się do przejściowych problemów z produkcją i spadku poziomu produkcji dysków. Największe problemy ma firma Texas Instruments, która jest jednym z głównych dostawców kontrolerów odpowiadających za napęd i sterowanie ruchami głowicy.

Elementy te były wytwarzane w dwóch Japońskich fabrykach, które najbardziej ucierpiały podczas ostatniego tsunami. W chwili obecnej szacuje się, że produkcja w jednym z zakładów będzie mogła być wznowiona w połowie kwietnia, natomiast w drugim dopiero w połowie lipca. Więcej na ten temat tutaj.

Do tego czasu producenci dysków HDD muszą liczyć się z brakami kontrolerów lub korzystać z elementów od innych producentów, w tym STMicroelectronics.

Według DigitTimes decyzję o podniesieniu cen swoich dysków w hurcie o około 10% podjęli już najwięksi producenci dysków – firmy Western Digital, Segatae i Samsung, co ma przełożyć się na wzrost cen detalicznych o 10-15%. Ceny mogą jeszcze zostać zawyżone przez samych sprzedawców w efekcie niewystarczającej liczby dysków HDD, która trafia na rynek, ponadto mogą wystąpić chwilowe problemy z brakiem napędów.

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,132 hits
%d blogerów lubi to: