Przyszłość „akumulatorków” rysuje się w barwach USB


ContinuanceContinuance Continuance

Studio projektowe Yanko Design zaskakiwało nas już wielokrotnie swoimi oryginalnymi pomysłami na konstruowanie przedmiotów codziennego użytku. Tym razem studio wymysliło na nowo popularne akumulatorki w formie baterii AA.

Nowatorskie podejście w tym przypadku to w rzeczy samej odejście od nieporęcznego, tradycyjnego gniazdka na korzyść mobilnych portów USB. Konstruktorzy doszli do wniosku, że jedną z wad akumulatorków, które da się we w miarę prostu sposób zniwelować to ich przywiązanie do kłopotliwych ładowarek.

Raz, że trzeba ich zawsze szukać, kiedy są potrzebne, a dwa, że nie zawsze kiedy chcemy podładować baterie w poblizu znajduje się kontakt. Pomysł zakłada zatem, żeby przywracanie energii mogło się odbywac za pośrednictwem komputera. Koncepcja być może nawet słuszna. Pytanie tylko kiedy zostaną wymyślone bezprzewodowe gniazdka, do których będziemy mogli podłączyć te komputery, który ładują akumulatory…

Dodatkowo, ładowanie kompletu czterech baterii będzie wymagało albo centralki USB, albo zajęcie aż czterech portów. Z drugiej strony interfejs USB w baterii pozwoliłby jej na podładowanie akumulatorów innych urządzeń, które akurat nie obsługują standardu AA.

[za Yanko Design]

źródło: http://technologie.gazeta.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,051 hits
%d blogerów lubi to: