Budka z komunikatorem Skype na lotnisku


Lotnisko im. Lennarta Meri w stolicy Estonii to pierwsze miejsce na świecie z automatem Skype. Komunikator pobił ostatnio kolejny rekord, 30 mln użytkowników online, więc rozmowców raczej nie zabraknie.

Budki telefoniczne stają się coraz mniej przydatne. W Tallinnie znaleźli na to sposób: wymienić je na supernowoczesne budki ze Skypem.

Pierwszy taki automat na świecie pozwala na rozmowę wideo ze znajomymi, bądź dzwonienie na numery telefonów z użyciem mikropłatności. Skype na lotnisku działa więc dokładnie tak samo jak wersja na PC.

Budka Skype posiada 22-calowy ekran dotykowy. Wystarczy podać login i hasło, a następnie wybrać kogoś z przyjaciół na liście kontaktowej. Po rozmowie i odejściu od urządzenia, profil zostanie automatycznie wylogowany.

Urządzenie zostało wykonane przez firmę AdTech, na zlecenie Enterprise Estonia. Tego typu automaty pojawią się na lotniskach, w hotelach, w galeriach handlowych i w szpitalach na terenie całego kraju.

Podstawowym celem budki z komunikatorem Skype jest przedstawienie Estonii, jako kraju pełnego innowacyjności – otwartego na internet. Warto przypomnieć, że sam komunikator powstał w wyniku współpracy szwedzkich programistów Niklasa Zennströma i Janusa Friisa oraz grupy deweloperów z Tallinna.

W niedzielę Skype pobił kolejny rekord popularności. W jednym momencie z usługi korzystało 30 mln użytkowników online. Komunikator pozwala na wideorozmowy z komputera, komórki i telewizora, umożliwia przesyłanie plików, czat, a także tanie dzwonienie na telefony komórkowe i stacjonarne.

źródło: http://www.pcworld.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: