Windows Thin PC dla firm w wersji beta – prawie za darmo


NewsImage

Microsoft wydał wersję Community Technology Preview systemu Windows Thin PC. Przy okazji zniesiony zostaje także wymóg posiadania oddzielnej licencji Microsoftu na tzw. cienkie klienty.

Windows Thin PC jest zaprojektowany do wykorzystania w środowiskach wirtualnych desktopów. System ten bazuje na Windows 7, ale – jak sama nazwa wskazuje – jest znacznie okrojony, a przez to posiada minimalne wymagania sprzętowe i można go uruchamiać także na starszych komputerach. Z założenia w takim systemie nie chodzi jednak o normalną pracę – Windows Thin PC będzie wykorzystywany jako tzw. cienki klient do uzyskiwania zdalnego dostępu do prawdziwego systemu, który jako maszyna wirtualna jest przechowywany w serwerowni, a do klienta przesyłany jest przez sieć. Dzięki Windows Thin PC do pracy z takimi wirtualnymi pulpitami będzie można wykorzystać dotychczas używane pecety, po wcześniejszej migracji posiadanych desktopów do postaci wirtualnej.

Komputery pracujące z systemem Windows Thin PC nie będą wymagać licencji Virtual Desktop Access, co jest wartą odnotowania zmianą dotychczasowej polityki Microsoftu. System będzie bezpłatny dla firm posiadających umowy licencjonowania grupowego z pakietem Software Assurance.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery, LAN, net, sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: