Dostęp do publicznych sieci WLAN będzie równie łatwy jak do sieci komórkowych


Wi-Fi Alliance przystępuje do prac nad specyfikacjami, które pozwolą uprościć proces łączenia się urządzeń z sieciami WiFi tak, by było to dla użytkownika równie łatwe jak logowanie telefonu do sieci komórkowych.
Według założeń organizacji, pierwsze urządzenia mobilne i punkty dostępowe pracujące zgodnie z opracowywanymi specyfikacjami wejdą do użytku w 2013 r. Będzie to o tyle ważny moment dla rozwoju sieci WLAN, że liczba publicznych punktów dostępowych (hot-spotów) stale i szybko wzrasta. Jej rozwojowi sprzyja fakt, że w przeciwieństwie do sieci komórkowych transmitują one dane korzystając z częstotliwości niewymagających licencji.
Niestety, obecnie podłączanie się do hot-spotów wiąże się z kilkoma operacjami, które musi samodzielnie wykonać użytkownik urządzenia mobilnego. Celem Wi-Fi Alliance jest, by oprogramowanie instalowane w pamięci mobilnych urządzeń WLAN automatycznie wyszukiwało punkty dostępowe i decydowało, z którym z nich może się połączyć (w oparciu o przygotowane wcześniej szablony, zawierające informacje o zasadach obowiązujących przy korzystaniu z usług oferowanych przez poszczególnych operatorów takich sieci), a następnie nawiązywało automatycznie połączenie.
Wi-Fi Alliance chce też włączyć do opracowywanego przez siebie oprogramowania mechanizm bezpieczeństwa WPA2, tak aby dane wymieniane z publicznym punktem dostępowym nie były narażone na przechwycenie.
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w net, sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: