Speechify – „rozmowny” dodatek dla Chrome


NewsImage

Pojawiło się ciekawe rozszerzenie dla przeglądarki Chrome. To Speechify 1.1, narzędzie umożliwiające wydawanie komend głosowych w wyszukiwarce.

Wczoraj pojawiła się pierwsza wersji beta Chrome 11. Przeglądarka firmy Google została wzbogacona o nową ikonę, ale pojawiło się też kilka ciekawych funkcji. Między innymi wprowadzono interfejs programowania dla deweloperów umożliwiający tworzenie dodatków korzystających z komend głosowych. Takim rozwiązaniem jest między innymi Speechify, rozszerzenie dostępne dla najnowszego wydania przeglądarki.

Po zainstalowaniu rozszerzenia, będziemy mogli wydawać komendy wyszukiwarkom internetowym. Aby skorzystać ze Speechify, należy kliknąć w pasku wyszukiwania. Pojawi się wówczas niewielkie pole z ikoną przedstawiającą mikrofon. Po wypowiedzeniu zapytania na głos Speechify przekształci mowę na tekst. W ten sposób możemy skorzystać z głosowego wyszukiwania. Dodatek przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posługujących się językiem angielskim, ale z polskim też radzi sobie całkiem dobrze.

Twórcy dodatku pracują obecnie nad wprowadzeniem obsługi dla Facebooka i Twittera. Podobne rozszerzenia istnieją już dla Chrome – jak chociażby Voice Search, który został wprowadzony rok temu.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: