Windows inTune dostepny już w Polsce


NewsImage

Usługa Microsoftu do zarządzania stacjami roboczymi „w chmurze” – Windows InTune – jest już dostępna w Polsce w cenie 11 dolarów miesięcznie za jeden przyłączony komputer.

Windows InTune przeznaczony jest dla małych i średnich firm jako alternatywa dla kosztownej w budowie i zarządzaniu infrastruktury serwerowej. Idea działania Windows InTune jest stosunkowo prosta – na komputerach instalowane jest oprogramowania klienckie, które przyłącza system do wirtualnej sieci. Jej sercem jest chmura obliczeniowa, a administratorzy mogą za pomocą specjalnej witryny internetowej monitorować i zarządzać podłączonymi komputerami.

Co dokładnie można w ten sposób zrobić? Między innymi zarządzać aktualizacjami (na kształt usługi Windows Server Update Services, ale bez konieczności posiadania serwera), otrzymywać powiadomienia i alerty (np. o kończącym się miejscu na dysku), przejmować kontrolę nad komputerem (funkcja pomocy zdalnej), a także zarządzać ustawieniami systemowymi (np. firewallem). Na szczególną uwagę zasługuje funkcja inwentaryzacji zainstalowanego oprogramowania – administratorzy mogą w dowolnej chwili z poziomu witryny internetowej sprawdzić, jakie oprogramowanie obecne jest na danym komputerze.

Jeśli ktoś korzysta z wersji beta, pozostanie ona w pełni funkcjonalna do 18 kwietnia. Później wraz z migracją na finalną wersję usługę trzeba będzie kupić. Sprzedaż prowadzona jest w modelu subskrypcyjnym – opłata wynosi 11 dolarów miesięcznie za jeden przyłączony do Windows InTune komputer kliencki. Ciekawostką jest jednak fakt, że w tej cenie firma otrzymuje także prawo do uaktualnienia systemu do Windows 7 Enterprise, czyli aktualnie najnowszej i najbogatszej funkcjonalnie (na równi z Ultimate) wersji Windows.

źródło:http://www.dobreprogramy.pl

Tags: , Powered by Qumana

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery, LAN, net, sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: