Zbyt wysokie ceny powodem piractwa


Piractwo komputerowe to chyba najczęściej występujący na rynkach wschodzących typ przestępstwa z którym od dawna próbują bezskutecznie walczyć producenci oprogramowania. Zaintrygowana skalą tego zjawiska grupa analityków rynku stworzyła specjalny raport, który ma pomóc w niwelowaniu tego procederu. Grupa podeszła do tematu w sposób profesjonalny, ale wyniki ich badań pokryły się z opiniami jakie na ten temat krążą już od dość dawna w internecie. Otóż źródłem całego zła jest złą polityka cenowa dystrybutorów oprogramowania.

Za przykład podano jeden z dostępnych na płycie DVD filmów, który zarówno w USA jak i Rosji kosztuje około 15 dolarów. W przypadku mieszkańców Stanów Zjednoczonych jest to niska kwota, ale już dla mieszkańców Rosji jest zupełnie inaczej. W ich przypadku po uwzględnieniu różnic w zarobkach taki film jest o wiele droższy. Gdyby zachować tę relację, w USA rzeczony film musiałby kosztować nie 15 a 75 dolarów, co sprawia, że zbyt mało użytkowników decyduje się na jego zakup.

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku drogich, komercyjnych wersji programów, na które przeciętnego klienta z krajów wschodzących po prostu nie stać i jedynym sposobem na relatywnie tanie zaspokojenie potrzeb jest piractwo, które kwitnie w najlepsze. Nawet mimo wymyślnych zabezpieczeń treści intelektualne nie będą bezpieczne tak długo dopóki koszt ich zakupu nie będzie odpowiednio skalkulowany.

źródło: Inside HW

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w net
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: