Inspiron duo – notebook i tablet w jednym


Dell wprowadza na rynek 10,1-calowy Inspiron duo – komputer typu tablet z obracanym ekranem. Urządzenie łączy w sobie cechy tabletu, funkcjonalność pełnej klawiatury oraz stacji dokującej. Przełączanie pomiędzy trzema trybami jest zajmuje bardzo szybkie. Inspiron duo, wraz z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium oraz dwurdzeniowym procesorem i dyskiem 250GB jest dostępny już od 1999 PLN (z VAT i kosztem dostawy). W sprzedaży będzie również dostępna dedykowana stacja dokująca.

W trybie tabletu, kiedy ekran jest obrócony na zewnątrz obudowy, Inspiron duo sprawdza się jako urządzenie służące do rozrywki. Oprogramowanie duo Stage pozwala swobodnie korzystać z zasobów muzycznych i filmowych komputera, grać czy korzystać z Internetu.

Po odwróceniu ekranu do środka komputera i otworzeniu obudowy możemy korzystać z pełni funkcjonalnej klawiatury, która przydaje się przy pisaniu maili, korzystania z edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego czy tworzeniu prezentacji.

Dla tych, którym rozrywki nigdy za wiele, Dell proponuje dodatkowo stację dokującą Inspiron duo Audio Station z wbudowanym czytnikiem kart pamięci, głośnikami JBL, dwoma portami USB 2.0, portem Ethernet oraz ładowarką. Po podłączeniu do stacji, oprócz ładowania baterii, Inspiron duo może pełnić funkcję budzika, elektronicznej ramki na zdjęcia, czy odtwarzacza muzyki.

Specyfikacja Dell Inspiron duo

” 10.1-calowy, pojemnościowy wyświetlacz HD (1366×768) z funkcją multi-touch i akceleratorem HD dla płynnego odtwarzania materiałów HD; wystarczy obrócić ekran, aby przełączać między trybem dotykowym a klawiatury

” System Windows 7 Home Premium

” Oprogramowanie Dell duo Stage

” Zintegrowana kamera 1.3 megapikseli z mikrofonem

” 2 porty USB 2.0; jeden port słuchawkowy

” Dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550 (1.5GHz)

” Dysk twardy 250GB lub 320GB (5400 RPM)

” Pamięć RAM – 2GB (DIMM DDR3 800 MHz)

” Opcjonalna stacja dokująca Inspiron duo Audio Station z czytnikiem kart pamięci (7 w 1), głośnikami JBL, 2 dodatkowymi portami USB 2.0, gniazdem Ethernet; stacja ładuje komputer i w tym czasie może działać jako zegar, ramka na zdjęcia lub odtwarzacz audio.

źródło: TwojePC

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: