Wtyczka WebM dla IE9


Ukazała się darmowa wtyczka dla Internet Explorera 9 umożliwiająca oglądanie materiałów wideo w formacie WebM. Na razie dostępna jest w wersji testowej.

Sytuacja z formatami do odtwarzania multimediów w Sieci robi się coraz ciekawsza. Dwa miesiące temu Google zapowiedział porzucenie obsługi kodeka H.264 w przeglądarce Chrome na rzecz WebM. Na odpowiedź firm wspierających H.264 nie trzeba było długo czekać. Kilkanaście dni po oświadczeniu Google’a, Microsoft wydał dodatek dla Chrome. Umożliwia on korzystanie z kodeka H.264. Teraz z kolei firma z Redmond wydała finalną wersję swojej przeglądarki, bez obsługi rozwijanego przez Google’a WebM. Użytkownicy IE 9 nie muszą się jednak obawiać. Google już udostępnił wtyczkę dla przeglądarki Microsoftu. Za jej pomocą odtworzymy wideo w WebM.

Wtyczka dla IE 9 działa jedynie w systemach Windows 7 i Windows Vista. Zresztą, podobnie jak najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu. Osoby, które chciałyby przetestować działanie wtyczki, mogą skorzystać z porad firmy Google na temat wyszukiwania wideo w WebM na stronach serwisu YouTube. Udostępnione narzędzie jest w wersji próbnej, dlatego też podczas jego użytkowania mogą wystąpić błędy.

źródło: dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w net
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: