IE9 oficjalnie dostępny!


Microsoft udostępnił dzisiaj dziewiątą wersję najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie. Internet Explorer 9 w pełni wykorzystuje możliwości współczesnych komputerów, dzięki czemu Internet stanie się nie tylko szybszy, ale też piękniejszy.

W chwili premiery, ponad 250 najpopularniejszych witryn na świecie oraz 15 czołowych polskich  serwisów (Onet.pl, Interia.pl, Allegro.pl, Zumi.pl, Ceneo.pl, DobreProgramy.pl, GoldenLine.pl, TVN24.pl, TVP.pl, Webshake.tv, eGospodarka.pl oraz Skapiec.pl) zaoferowało swoje strony dostosowane do nowych standardów, wykorzystując przewagę, jaką daje Internet Explorer 9, a które dla internautów stanowią zupełnie nowe doświadczenia. Liczba partnerów stale rośnie, a większość witryn, które już dostosowały się do nowej wersji przeglądarki Internet Explorer można znaleźć na stronie www.beautyoftheweb.com.

Internet Explorer 9 to zupełnie nowy sposób surfowania po sieci. Najważniejsza jest strona internetowa i treść, którą chcą przekazać nam jej autorzy. Dlatego do absolutnego minimum zredukowano paski narzędzi, zakładki, paski funkcji oraz dodatkowe menu. Dzięki temu widać znacznie większy obszar stron, po których poruszanie się jest zdecydowanie szybsze.

Twórcy Internet Explorer 9 wzięli pod uwagę rosnące możliwości dzisiejszych komputerów. Przeglądarka jest odpowiedzią na najnowsze standardy internetowe, w tym język HTML5. IE9 wykorzystuje możliwości przetwarzania grafiki, korzystając z 90% mocy obliczeniowej komputera. Dzięki takiemu rozwiązaniu autorzy stron mogą budować szybsze, bardziej interesujące portale internetowe. Witryny są w pełni dostosowane do standardu HTML5, języka programowania, który w następnej dekadzie będzie królował w Internecie.

Szybkość IE9 to nie tylko nowe algorytmy wyciskające siódme poty z języka Java Script, czy lepsze wykorzystanie możliwości akceleracji sprzętowej, jaką dają sprzedawane dzisiaj konfiguracje komputerów. To przede wszystkim funkcjonalność, czego najlepszym przykadem jest funkcja Przypinania Stron. Wystarczy przeciągnąć zakładkę ze stroną www na pasek zadań Windows 7 i od razu pojawi się tam ikona serwisu. Po jej kliknięciu natychmiast przenosimy się na tę stronę, tak jakby była zainstalowana na naszym komputerze. Nie trzeba nic wpisywać. Nie trzeba niczego wyszukiwać. Wszystko jest pod ręką: ulubione witryny, skrzynki mailowe, ulubiona stacja muzyczna, znajomi z Facebooka czy Naszej Klasy.

To, co odróżnia Internet Explorer 9 od pozostałych przeglądarek to:

  • Przyspieszane sprzętowo wyświetlanie tekstu, grafiki i plików wideo.
  • Szybsza instalacja i szybsze uruchamianie.
  • Maksimum treści, minimum programu.
  • Absolutna symbioza z Windows 7 – przeciąganie stron, aby wyświetlały się obok siebie, listy szybkiego dostępu, przypinanie stron, aby podglądać je na pasku zadań, nakładające się ikony, dzięki czemu informacje o ulubionej stronie pojawiają się bezpośrednio na pasku zadań, np. liczba wiadomości.
  • One Box, magiczny pasek adresowy podpowie ci czego szukasz – wstarczy zacząć wpisywać adres lub termin kojarzący się z serwisem, aby w mgnieniu oka się tam znaleźć. Internet Exploer 9 zaciera różnicę między wyszukiwaniem a surfowaniem. Wszystko z absolutnym poszanowaniem prywatności. To internauta decyduje, czy dostawcy wyszukiwania będą znali jego historię wyszukiwania.
  • Nowa definicja bezpieczeństwa – możliwość wyłudzenia danych, strony ze złą reputacją czy złośliwe oprogramowanie przestają już być problemem.
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w LAN
One comment on “IE9 oficjalnie dostępny!
  1. madmax68 pisze:

    ja osobiście na Windows Vista 32-bit mam dalej problemy z niektórymi stronami

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: