Elektroniczny kluczyk BMW z systemem NFC


Elektroniczne kluczyki do samochodu są niezwykle cenione przez kierowców. Inżynierowie z BMW starają się uczynić je jeszcze bardziej przydatnymi. Ich marzeniem jest skonstruowanie kluczyka, który otworzy znacznie więcej niż tylko drzwi do samochodu.

IDG.TV — Specjaliści z BMW posłużyli się bezprzewodowym kluczykiem, który już jest w użyciu i dodali do niego funkcję NFC (Near Field Communication). NFC działa na odległość kilku centymetrów i jest już wykorzystywana między innymi w płatniczych kartach zbliżeniowych czy elektronicznych biletach. Kluczyk będzie mógł między innymi przechowywać dane na temat stanu technicznego pojazdu. Dzięki temu kierowca będzie mógł sprawdzić czy zamknął samochód, ile paliwa w baku mu jeszcze zostało, kiedy ma termin następnego przeglądu, a za pomocą GPS nawet zlokalizować swój samochód.

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: